Nurkowanie z rekinami – ekstremalne przeżycie dla nurkujących

 Nurkowanie z rekinami - sport ludzi o żelaznych nerwach

Nurkowanie z rekinami to niewątpliwie ekstremalna odmiana tego sportu. Niewielu płetwonurków jest gotowych na to wyzwanie, niewielu ma też odwagę się go podjąć. Prawda jest taka, że nie trudno o tragedie podczas zwykłego nurkowania, a w tym wypadku ryzyko rośnie kilkunastokrotnie.

Jeśli chodzi o nurkowanie z rekinami to mamy dostępne dwie podstawowe opcje. Pierwszą jest nurkowanie w metalowej klatce, które będzie nas chronić przed rekinami chcącymi „nas skosztować”. Jest to niewątpliwie niesamowite przeżycie podczas którego nasza adrenalina będzie dochodzić do górnych granic, a bliskość podwodnej bestii będziemy mogli odczuć bezpośrednio. Na pewno dla 99% nurkujących takie przeżycie będzie wystarczające, aczkolwiek istnieje też grupa ludzi, dla których to mało.

Decydują się oni na nurkowanie pomiędzy pływającymi rekinami bez dodatkowych zabezpieczeń. Oczywiście nie są na tyle głupi, żeby zanurzać się w towarzystwie żarłaczy czy innych niezwykle niebezpiecznych ryb. Wybierają miejsca gdzie przeważa rodzaj rekinów, które głownie żywią się innymi rybami, aczkolwiek także mają niesamowicie ostre ząbki i mogą poważnie uszkodzić człowieka i doprowadzić do śmierci, aczkolwiek pożarcie jest już mało prawdopodobne.

(Visited 135 times, 1 visits today)